Jura E8 Dark Inox

Obejrzyj unboxing i recenzję w 4K.


PORÓWNAJ:

Jura E8 versus Jura S8

Jura E8 versus Jura ENA 8 TOUCH

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 15267
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917152674
 • ODŚWIEŻENIE MODELU

  Przedmiotowy model ekspresu, został zastąpiony ulepszonym, nowym modelem.

  Przeglądany produkt został wycofany z produkcji i nie ma możliwości jego zamówienia

  SPRAWDŹ NOWĄ WERSJĘ E8 (EB)

Jura E8 TFT AromaG3 - informacje.

Dla kogo Jura E8?

Ekspres Jura E8 (Jura E80) II generacji został wprowadzony do oferty w 2018 roku i zastąpił sprawdzoną i popularną I generację tych ekspresów. Ekspres ten występuje w trzech wersjach kolorystycznych:

- Jura E8 Piano White,

- Jura E8 Platin,

- Jura E8 Dark Inox.

Jest to najpopularniejszy model w ofercie Jury ponieważ posiada dwie bardzo ważne cechy: duży moduł zaparzający i możliwość przygotowania kaw mlecznych za dotknięciem jednego przycisku. Jest więc idealny do użytku domowego, gdzie znajdą się i miłośnicy aksamitnych kaw mlecznych, i miłośnicy wyrazistego espresso czy lungo. Eksploatacja w domu będzie bardzo przyjemna, a nawet w małej firmie ekspres ten da sobie świetnie radę, ponieważ posiada stosunkowo duże pojemniki na ziarno (280g), na wodę (1,9l) i na fusy (maksymalnie 20 porcji). Nie bez znaczenia są też funkcjonalności tego ekspresu. Potrafi on przygotować szeroką gamę kaw czarnych i mlecznych za dotknięciem jednego przycisku. Co więcej, wylewka kaw mlecznych unosi się bardzo wysoko, dzięki czemu nawet bardzo wysokie szklanki do latte macchiato zmieszczą nam się w tym ekspresie bez problemu.

Jura E8 - cena

Jura E8, mimo iż najpopularniejszy, nie jest wcale najtańszy.Cena Jura E8 wynika z faktu posiadania dużego modułu zaparzania i dużych zbiorników. Jeśli ktoś tego nie potrzebuje, może zwrócić uwagę na inne ekspresy, jak np. Jura ENA 8. Cena ta wynika również z funkcjonalności przygotowania kaw mlecznych za dotknięciem jednego przycisku. I znów, jeśli ktoś nie potrzebuje tej funkcji, może zerknąć na tańsze Jura E6 czy nawet Jura D6.

Nie bez przyczyny Jura E8 jest najchętniej kupowanym ekspresem. Cechy, które wymieniłem powyżej są bardzo pożądane i choć mamy alternatywę, rzadko rezygnujemy z wygody użytkowania, jaką daje nam Jura E8

Jura E8 - opinie

Jura E8 jest bardzo chwalona na forum. Opinie o Jura E8 są zgodnie pozytywne i nie ma się do czego przyczepić. W opiniach Google ten ekspres zdobył aż 4,7/5 gwiazdek na podstawie ponad 800 opinii użytkowników. Użytkownicy cenią sobie łatwą eksploatację, funkcjonalność i niesamowity smak kawy. W trakcie gdy piszę ten tekst, od ponad pół roku stoi Jura E8 Dark Inox. Zastąpił on testowana wcześniej Jura Z6 i jedyne czego mi trochę brakuje, to wspólna wylewka dla wszystkich kaw, ale za tę funkcjonalność trzeba zapłacić kolejne 5 tysięcy złotych.

Jura E8 - instrukcja

Czy przydatna? Ekspres jest niesamowicie intuicyjny i choć nie należy tego pochwalać, użytkownicy korzystają z niej niezmiernie rzadko, zazwyczaj gdy już coś się zdarzy. Aby nie mieć sobie nic do zarzucenia, lepiej ten jeden raz ją przeczytać. A na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, lepiej jest mieć w odwodzie prawdziwych specjalistów. Kupując w broda.pl masz pewność, że rozmawiasz z ludźmi, którzy na ekspresach Jura zjedli zęby. Gdy więc już sprawdzisz cenę Jura E8 na Ceneo, pamiętaj aby wrócić do Nas i zapytać co jeszcze, oprócz świetnego serwisu około i posprzedażowego, możemy Ci zaoferować.

Drogi przyszły użytkowniku ekspres Jura,

Zostawiam Cię z zasobami tej strony. Powyżej znajdziesz film, w którym opowiadam o ekspresie Jura E8. Poniżej znajdziesz opis technologii i dane techniczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości zostajemy dla Ciebie dostępni pod numerami telefonów, adresami mailowymi czy na czacie.

Życzymy owocnych zakupów i łączymy pozdrowienia - Team Broda.pl

opinie jura e8

Światowa nowość P.E.P.©

Czyli intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso.

Ekspres Jura E8 pod każdym względem rewolucjonizują przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

Filtr CLARIS Smart dostarcza idealnie czystą wodę gwarantującą nieskazitelny smak. Jeszcze nigdy stosowanie filtra nie było tak proste. Filtr jest wykrywany automatycznie przez inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®).

Umieszczone na froncie ekspresu przyciski oraz nowoczesny wyświetlacz TFT sprawiają, że obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta. Utrzymanie najwyższych standardów higienicznych gwarantują zintegrowane programy konserwacyjne, jak również wymienna końcówka dyszy do spieniania mleka.

Infografika jak działa jura p.e.p. pulse extraction process

Młynek Aroma G3

Inżynierom JURA udało się opracować najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno (ok. 2,5 sek.), które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna.
Infografika młynek jura aroma g3

Światowa nowość P.E.P.©

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładka cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Espresso z ekspresu Jura E8

Inteligentny system wody ( Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura E8 Platin TFT AromaG3 automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Ekspres do kawy Jura E8 zbiornik wody

Szeroki wachlarz kompozycji kawowych…

Ekspres do kawy Jura E8 II generacji uzupełniony został dodatkowo o 4 nowe specjały. Oznacza to, że za naciśnięciem jednego przycisku przygotuje aż 15 różnych produktów.
 • Ristretto / 2 x Ristretto
 • Espresso / 2 x Espresso
 • Espresso doppio (Kawa z podwójnego namielenia ziarna)
 • Cafe Creme (kawa) / 2 x Cafe Creme (2 x kawa)
 • Espresso macchiato
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Flat White (kawa mleczna na podwójnym espresso)
 • Pianka mleczna
 • Gorąca woda / Gorąca woda na zieloną herbatę
 • Kawa specjalna
Ekspres do kawy Jura E8 Platin kompozycje kawowe

Piękniejszy niż kiedykolwiek

Zbiornik na wodę o szlachetnym wyglądzie podkreśla czystość formy. Metalowy, przyjemny w dotyku uchwyt na zbiorniku podkreśla wyjątkową jakość. Na nowo zaprojektowana chromowana tacka na filiżanki sprawia, ze idealne specjały kawowe prezentują się jeszcze lepiej. Wysokiej jakości detale to nasza specjalność.

Ekspres do kawy Jura E8 detale - tacka ociekowa

Intuicyjna obsługa

Ekspres do kawy Jura E8 Platin posiada menu kontekstowe składające się z 3 kart. Wszystkie specjały kawowe są dostępne za naciśnięciem jednego przycisku ułatwiając obsługę ekspresu.

Ekspres do kawy Jura E8 menu

Ukoronowanie arcydzieła… Fine foam technology

Latte macchiato, cappuccino czy inne specjały kawowe na bazie mleka są obecnie bardzo popularne niezależnie od szerokości geograficznej. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej – fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy Jura E8 Platin TFT AromaG3 jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

A dzięki płynnej regulacji wysokości wylewki cappuccino/latte, jesteś w stanie przygotować Swoje ulubione latte macchiato w wysokiej (15,7 cm) szklance – jest to optymalna wysokość dla tego rodzaju napoju kawowego.

Ekspres do kawy Jura E8 latte macchiato

Najwyższe standardy – Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu Jura E8 Platin TFT AromaG3 jest równie prosta, jak przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia gwarantują utrzymanie najwyższych standardów higieny za naciśnięciem przycisku. Kolejna nowość: dysza do spieniania mleka zakończona jest łatwo zdejmowalną i przystosowaną do mycia w zmywarce końcówką. Wszystko to daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnia doskonały efekt spienionego mleka.

Ekspres do kawy Jura E8 higiena

Specjały

Produkty

 • Ristretto / 2 x Ristretto
 • Espresso / 2 x Espresso
 • Cafe Creme (kawa) / 2 x Cafe Creme (2 x kawa)
 • Espresso doppio (Kawa z podwójnego namielenia ziarna)
 • Espresso macchiato
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Flat White (kawa mleczna na podwójnym espresso)
 • Pianka mleczna
 • Gorąca woda / Gorąca woda na zieloną herbatę
 • Kawa specjalna

Funkcja gorącej wody

3 kroki

Dodatkowa opcja kawy mielonej

zielona kropka

Liczba produktów

15


Technologie

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

zielona kropka

Kompatybilny z J.O.E.®

zielona kropka

Smart Connect w zestawie

zielona kropka

Regulowana jednostka zaparzania

5 - 16 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

zielona kropka

I.W.S.® z wkładem filtra

CLARIS Smart

Typ młynka

Młynek AromaG3

Ilość młynków

1

Dla zwiększenia różnorodności możliwość stosowania kawy mielonej

zielona kropka

System grzewczy Termoblok

1

Inteligentne wstępne podgrzewanie

zielona kropka

Wysokowydajna pompa

15 bar

Wireless Ready

zielona kropka

Kremowa pianka

zielona kropka

Connector System©

zielona kropka

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

zielona kropka

Opcje ustawień i programowania

Programowanie ilości wody

zielona kropka

Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

zielona kropka

Programowana w stopniach moc kawy

8

Moc kawy może być każdorazowo dostosowana do oczekiwań

zielona kropka

Programowana w stopniach temperatura wrzątku

3 kroki

Programowana w stopniach temperatura zaparzania

2


Sterowanie

Wyświetlacz

Kolorowy wyświetlacz TFT


Zrównoważony rozwój

Energy Save Mode (E.S.M.©)

zielona kropka

Programowanie godziny wyłączenia

zielona kropka

Włącznik zasilania

Zero-Energy Switch


Konserwacja

Wkłady fitrów CLARIS

CLARIS Smart

Zintegrowany program płukania i czyszczenia dyszy cappuccino

zielona kropka

Zintegrowany program czyszczenia systemu mlecznego

zielona kropka

Automatyczny program płukania systemu cappuccino

zielona kropka

Wyświetlanie statusu konserwacji

zielona kropka

Możliwość ustawienia twardości wody

zielona kropka

Certyfikat higieniczny TUV

zielona kropka

Wylewki

Regulowana wysokość wylewki kawy

65 - 111 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino

107 - 157 mm

Dysza gorącej wody

zielona kropka

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

107 - 157 mm

Spienianie mleka

Dysza delikatnej pianki


Design i materiały

Podświetlenie filiżanki bursztynowym światłem

zielona kropka

Podświetlenie filiżanki białym światłem

zielona kropka

Zbiornik na kawę mieloną

zielona kropka

W liczbach

Pojemność zbiornika na wodę

1,9 l

Zbiornik na ziarna z pokrywą chroniącą aromat

zielona kropka

Pojemność zbiornika na ziarna kawy

280 g

Pojemnik na fusy (maksimum ilość porcji)

ok. 16 porcji

Długość kabla zasilającego

1,1 m

Napięcie

230 V ~

Natężenie prądu

10 amp

Częstotliwość

50 Hz

Moc

1450 wat

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

0 wat

Zużycie energii w trybie E.S.M.©

6 Wh

Waga

9,8 kg

Szerokość

28 cm

Wysokość

34,6 cm

Głębokość

44,4 cm

Efektywność energetyczna

53,4 kWh