Jura ENA 8 Massive Aluminium

Obejrzyj prezentację w 4K.

PORÓWNAJ:

Jura ENA 8 versus Jura ENA 8 TOUCH

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 15222
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917152223
 • ZAKOŃCZENIE PRODUKCJI

  SPRAWDŹ NOWĄ WERSJĘ ENA 8 (EC)

Jura ENA 8 - informacje.

Dla kogo Jura ENA 8?

Ten ekspres sprawdzi się w miejscach, gdzie dziennie wypija się do 10 kaw, ponieważ przy większej ilości przygotowywanych napojów, współpraca z nim mogłaby być mało komfortowa. Dosyp ziarna, dolej wody, opróżnij fusy - te komunikaty pojawiały by się często. Jeżeli więc przewidujecie Państwo większe zapotrzebowanie na zwykłe lub mleczne napoje kawowe, warto rozważyć zakup ekspresu z większymi zbiornikami, np. Jura E8.

Jura ENA 8 - cena

Dlaczego Jura ENA 8 kosztuje tyle, ile kosztuje? Oczywiście należy zacząć od szwajcarskiej jakości, ale to mają wszystkie ekspresy Jura. Cena ekspresu Jura ENA 8 jest niższa od E8 ze względu na mniejsze zbiorniki i mniejszy moduł zaparzający. ENA 8 jest droższa od E6, ze względu na możliwość przygotowania kaw mlecznych za dotknięciem jednego przycisku. To tylko najważniejsze różnice pomiędzy tymi ekspresami, a jeśli chcielibyście Państwo poznać je wszystkie zapraszam na nasz kanał YouTube/c/EkspresJURA, tam znajdziecie porównania tych ekspresów. To, co pokazuje, w przypadku Jura ENA 8 Ceneo, nie jest szokujące. Pamiętajcie jednak, aby po sprawdzeniu ofert na wspomnianym portalu, wrócić do Nas. Na pewno dojdziemy do kompromisu.

Jura ENA 8 - opinie

Opinie o ekspresie Jura ENA 8 są bardzo pochlebne. Ocena ekspresu Google waha się w okolicy 4,7 a powstaje ona na kanwie doświadczeń użytkowników. Co najbardziej w ekspresie chwalą jego właściciele? Po pierwsze, możliwość przygotowania wielu mlecznych specjałów kawowych, za dotknięciem jednego przycisku. Po drugie, ciekawy design, po trzecie kolory, a uwieńczeniem są opinie mówiące o niezawodności tego urządzenia. Często też podnoszony jest argument, że zbiorniki, choć stosunkowo małe, zupełnie wystarczają w przypadku użytkowania domowego.

Jura ENA 8 - instrukcja obsługi...

... w języku polskim jest dostarczana razem z ekspresem. Wiele osób, które zakupiły urządzenia z niepewnych źródeł, szuka takowej w internecie. Kupując ekspres w nieznanym źródle rezygnujecie Państwo z wielu serwisów posprzedażowych i udogodnień, które macie w ofercie Autoryzowanego Dystrybutora Jury. Kupując u Nas otrzymacie nie tylko ekspres z instrukcją, ale i pomoc przy uruchamianiu i konfiguracji, pomoc telefoniczną naszego serwisu, a w razie potrzeby, również usługi napraw pogwarancyjnych, ponieważ w naszej firmie jest też Serwis Partnerski Jura. Pamiętajcie Państwo o tym, aby odsprzedając kiedyś swój ekspres, odsprzedać go wraz z instrukcją obsługi!

Zadzwoń lub napisz do Nas!

Zostawiam Państwa z zasobami tej strony. Powyżej znajdziecie film z szybką prezentacją ekspresu Jura ENA 8. Dalej znajdziecie Państwo opisy najważniejszych technologii oraz dane techniczne urządzenia. Jeśli po zakończeniu eksplorowania będziecie Państwo mieć nadal pytania, wątpliwości, zawsze służymy pomocą. Nie wahajcie się ani chwili aby do Nas zadzwonić napisać. Służymy pomocą.

Łączymy pozdrowienia - Team Broda.pl

jura ena 8 opinie

Co nowego?

Intensyfikacja nuty smakowej espresso, łatwiejsza obsługa i wiele innych.

Jura ENA 8 Nordic White pod każdym względem rewolucjonizuje przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat, również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

Filtr CLARIS Smart dostarcza idealnie czystą wodę gwarantującą nieskazitelny smak. Jeszcze nigdy stosowanie filtra nie było tak proste. Filtr jest wykrywany automatycznie przez inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®).

Umieszczone na froncie ekspresu przyciski oraz nowoczesny wyświetlacz TFT sprawiają, że obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta. Utrzymanie najwyższych standardów higienicznych gwarantują zintegrowane programy konserwacyjne, jak również wymienna końcówka dyszy do spieniania mleka.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 TFT AromaG3

Młynek Aroma G3

Inżynierom JURA udało się opracować najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno (ok. 2,5 sek.), które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna.
Ekspres do kawy Jura ENA 8 TFT AromaG3

Światowa nowość P.E.P.©

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso.

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładką cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 system PEP

Inteligentny system wody ( Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura ENA 8 automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 system wody

Kompaktowe wymiary

Jura ENA 8 mierzy jedynie 27,1 cm szerokości, 32,3 cm wysokości oraz 44,5 cm głębokości. Znakomicie odnajdzie się w każdej przestrzeni.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 wymiary

Czysta forma w aluminiowym wydaniu

Wersja Massive Aluminium ekspresu Jura ENA 8 stanowi kwintesencje stylu szwajcarskiej marki. Obudowa w całości składa się z aluminiowych płyt o grubości 3 mm. Cały proces produkcyjny podlega ścisłej kontroli i obejmuje m.in. szlifowanie i szczotkowanie powierzchni oraz frezowanie.

Całość przechodzi później proces anodowania elektronicznego dla uszlachetnienia powierzchni.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 wykończenie aluminiowe

Szeroki wachlarz kompozycji kawowych…

Ekspres ENA 8 oferuje dziesięć różnych specjałów dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku.

 • Ristretto
 • Espresso
 • Cafe Creme (kawa)
 • Espresso doppio (espresso z podwójnego namielenia ziarna)
 • Espresso macchiato
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Flat White 
 • Pianka mleczna
 • Gorąca woda
Ekspres do kawy Jura ENA 8 specjały

Niezwykły

Ekspres do kawy Jura ENA 8 charakteryzuje się zaokrąglonym zbiornikiem na wodę, którego struktura przypomina kryształową karafkę.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 detale

Intuicyjna obsługa

Przedni wyświetlacz TFT 2,8" i jasno zdefiniowane pola obsługi zapewniają wyjątkowo prostą obsługę. Menu z 5 kartami pozwala przyrządzić wszystkie specjały za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 menu

Ukoronowanie arcydzieła… Fine foam technology

Latte macchiato, cappuccino czy inne specjały kawowe na bazie mleka są obecnie bardzo popularne niezależnie od szerokości geograficznej. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej – fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy Jura ENA 8 jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 latte macchiato

Najwyższe standardy – Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu Jura ENA 8 jest równie prosta, jak przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia gwarantują utrzymanie najwyższych standardów higieny za naciśnięciem przycisku. Kolejna nowość: dysza do spieniania mleka zakończona jest łatwo zdejmowalną i przystosowaną do mycia w zmywarce końcówką. Wszystko to daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnia doskonały efekt spienionego mleka.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 higiena

Specjały

Produkty

 • 1 Ristretto
 • 1 Espresso
 • 1 Kawa
 • 1 Cappuccino
 • 1 Espresso doppio
 • 1 Espresso macchiato
 • 1 Latte Macchiato
 • 1 Flat White
 • 1 porcja pianki mlecznej
 • gorąca woda

Funkcja gorącej wody

3 temp.

Dodatkowa opcja kawy mielonej

parametry

Liczba produktów

10


Technologie

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

parametry

Kompatybilny z J.O.E.®

parametry

Regulowana jednostka zaparzania

6 - 10 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

parametry

I.W.S.® z wkładem filtra

CLARIS Smart / CLARIS Smart mini

Typ młynka

Młynek AromaG3

Ilość młynków

1

Dla zwiększenia różnorodności możliwość stosowania kawy mielonej

parametry

System grzewczy Termoblok

1

Wysokowydajna pompa

15 bar

Wireless Ready

parametry

Kremowa pianka

parametry

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

parametry

Opcje ustawień i programowania

Programowanie ilości wody

parametry

Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

parametry

Programowana w stopniach moc kawy

10

Moc kawy może być każdorazowo dostosowana do oczekiwań

parametry

Programowana w stopniach temperatura wrzątku

3

Programowana w stopniach temperatura zaparzania

3


Sterowanie

Wyświetlacz

Kolorowy wyświetlacz TFT


Zrównoważony rozwój

Energy Save Mode (E.S.M.©)

parametry

Programowanie godziny wyłączenia

parametry

Włącznik zasilania

Zero-Energy Switch


Konserwacja

Wkłady filtrów CLARIS

CLARIS Smart / CLARIS Smart mini

Zintegrowany program płukania i czyszczenia dyszy cappuccino

parametry

Zintegrowany program czyszczenia systemu mlecznego

parametry

Automatyczny program płukania systemu cappuccino

parametry

Wyświetlanie statusu konserwacji

parametry

Możliwość ustawienia twardości wody

parametry

Certyfikat higieniczny TUV

parametry

Wylewki

Regulowana wysokość wylewki kawy

55 - 138 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino

55 - 138 mm

Dysza gorącej wody

parametry

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

55 - 138 mm

Spienianie mleka

Dysza delikatnej pianki


Design i materiały

Podświetlenie filiżanki bursztynowym światłem

parametry

Podświetlenie filiżanki białym światłem

parametry

Wsyp kawy mielonej

parametry

W liczbach

Pojemność zbiornika na wodę

1,1 l

Zbiornik na ziarna z pokrywą chroniącą aromat

parametry

Pojemność zbiornika na ziarna kawy

125 g

Pojemnik na fusy (maksimum ilość porcji)

ok. 10 porcji

Długość kabla zasilającego

1,1 m

Napięcie

230 V ~

Natężenie prądu

10 amp

Częstotliwość

50 Hz

Moc

1450 wat

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

0 wat

Waga

9,4 kg

Szerokość

27,1 cm

Wysokość

32,3 cm

Głębokość

44,5 cm

Efektywność energetyczna

51,1 kWh