Jura ENA 8 TOUCH Full Metropolitan Black

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 15339
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917153398
 • ODŚWIEŻENIE MODELU

  SPRAWDŹ NOWĄ WERSJĘ ENA 8 (EC)

Jura ENA 8 TOUCH - informacje

Dla kogo Jura ENA 8 TOUCH?

Choć nieco droższa od klasycznej wersji, JURA ENA 8 TOUCH jest ekspresem, nad którym warto się na chwilę zatrzymać. Posiada ciekawe funkcjonalności, możemy zaprogramować ciekawe specjały kawowe, jak Cortado, możemy podstawić pod wylewkę już dosyć wysokie szklanki do Latte Macchiato. Ekspres sprawdzi się w miejscach, gdzie przygotowuje się dziennie do 10 kaw, powyżej tej ilości współpraca z ekspresem nie byłaby już przyjemna ze względu na mniejsze zbiorniki na wodę (1,1l), na ziarno (125g) i na fusy (maksymalnie 9 porcji).

JURA ENA 8 TOUCH - cena

W tym ekspresie płacimy za wygodny interfejs - dotykowy wyświetlacz, za technologię Aroma G3, Fine Foam, IPBAS, IWS czy P.E.P. Płacimy za funkcjonalność przygotowania specjałów mlecznych za dotknięciem jednego przycisku. Ekspres jest tańszy w stosunku do JURA E8 ze względu na mniejsze zbiorniki i niżej usytuowaną wylewkę kawy. To nie wszystkie różnice. Jeśli chcesz je poznać zapraszam do obejrzenia porównań tego ekspresu na naszym kanale YouTube. Po sprawdzeniu ceny JURA ENA 8 TOUCH na Ceneo, zapraszamy do Nas, na pewno porozumiemy się w tej kwestii, a dodatkowo zyskacie Państwo pomoc doświadczonego Autoryzowanego Dystrybutora ekspresów JURA - to akurat jest nie do wycenienia.

JURA ENA 8 TOUCH - opinie

Recenzje ekspresu JURA ENA 8 TOUCH są dobre, ekspres zachwyca designem i kolorystyką. Jest dostępny w dwóch wersjach wykończenia - JURA ENA 8 TOUCH Full Nordic White oraz JURA ENA 8 TOUCH Full Metropolitan Black. Na forach internetowych użytkownicy podkreślają zalety ENA 8 TOUCH takie jak: szeroka gama napojów kawowych, doskonała jakość i świetny smak espresso. Ekspres JURA ENA 8 TOUCH uzyskał w opiniach Google, aż 4.6/5 gwiazdek od zadowolonych użytkowników.

Drogi, przyszły Użytkowniku ekspresu JURA,

Zostawiam Cię z zasobami tej strony, zachęcam do obejrzenia mojego filmu z unboxingu ekspresu, można się tam o nim dowiedzieć wszystkiego. Warto też obejrzeć porównania ekspresu do innych ekspresów JURA na naszym kanale. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis technologii i funkcjonalności. W razie wątpliwości pozostajemy do dyspozycji pod numerami telefonów.

Życzymy udanych zakupów - Team Broda.pl

Ekspres do kawy Jura ENA 8 TOUCH opinie

Światowa nowość P.E.P.©

Czyli intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso.

JURA ENA 8 TOUCH pod każdym względem rewolucjonizują przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat, również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

Filtr CLARIS Smart dostarcza idealnie czystą wodę gwarantującą nieskazitelny smak. Jeszcze nigdy stosowanie filtra nie było tak proste. Filtr jest wykrywany automatycznie przez inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®).

Umieszczone na froncie ekspresu przyciski oraz nowoczesny wyświetlacz TFT sprawiają, że obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta. Utrzymanie najwyższych standardów higienicznych gwarantują zintegrowane programy konserwacyjne, jak również wymienna końcówka dyszy do spieniania mleka.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 TOUCH system P.E.P.

Młynek Aroma G3

Inżynierom JURA udało się opracować najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno (ok. 2,5 sek.), które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna.
Ekspres do kawy Jura ENA 8 Touch młynek AromaG3

Światowa nowość P.E.P.©

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso.

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładką cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 Touch espresso

Inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura ENA 8 Touch automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch zbiornik wody

Kompaktowe wymiary

JURA ENA 8 Touch mierzy jedynie 27,1 cm szerokości, 32,3 cm wysokości oraz 44,5 cm głębokości. Znakomicie odnajdzie się w każdej przestrzeni.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch Warszawa

Szeroki wachlarz kompozycji kawowych…

Ekspres ENA 8 Touch oferuje dziesięć różnych specjałów dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku.

 • Ristretto
 • Espresso
 • Cafe Creme (kawa)
 • Espresso Doppio (espresso z podwójnego namielenia ziarna)
 • Lungo Barista (specjał kawowy jest dostępny przez J.O.E. - aplikację Jura współpracującą z Smart Connect Transmiter (brak w zestawie))
 • Espresso Macchiato
 • Cortado
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Flat White
 • Pianka mleczna
 • Gorąca woda
Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch specjały

Niezwykły

Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch charakteryzuje się zaokrąglonym zbiornikiem na wodę, którego struktura przypomina kryształową karafkę.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch zbiornik wody

Intuicyjna obsługa

Wystarczy delikatne muśnięcie palcem ekranu, aby ulubiony specjał trafił do filiżanki. Innowacyjna obsługa za pomocą imponującego ekranu urzeka doskonałą przejrzystością i nowoczesnym designem. Dodatkowo algorytm rozpoznaje osobiste preferencje smakowe i automatycznie dostosowuje do nich ekran startowy.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch menu

Ukoronowanie arcydzieła… Fine Foam Technology

Latte Macchiato, Cappuccino czy inne specjały kawowe na bazie mleka są obecnie bardzo popularne niezależnie od szerokości geograficznej. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej – fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy JURA ENA 8 Touch jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch latte macchiato

Najwyższe standardy – Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu JURA ENA 8 Touch jest równie prosta, jak przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia gwarantują utrzymanie najwyższych standardów higieny za naciśnięciem przycisku. Kolejna nowość: dysza do spieniania mleka zakończona jest łatwo zdejmowalną i przystosowaną do mycia w zmywarce końcówką. Wszystko to, daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnia doskonały efekt spienionego mleka.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 touch czyszczenie

Specjały

Produkty

 • 1 Ristretto
 • 1 Espresso
 • 1 Kawa
 • 1 Cappuccino
 • 1 Caffe Barista (J.O.E.)
 • 1 Espresso doppio
 • 1 Espresso macchiato
 • 1 Cortado
 • 1 Latte Macchiato
 • 1 Flat White
 • 1 Porcja pianki mlecznej
 • Gorąca woda

Liczba produktów

12


Cechy charakterystyczne

Funkcja One-Touch

tak

Inteligentne wstępne podgrzewanie

tak

Inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®)

tak

Kompatybilny z J.O.E.®

tak

Wireless Ready

tak

Automatyczne wykrywanie kawy mielonej na drugą kawę

tak

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

tak

Pokrywa chroniąca aromat

tak

Standardy automatycznych ekspresów do kawy JURA

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

tak

Regulowana kompaktowa jednostka zaparzająca VC o pojemności

6 - 10 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

tak

Młynek

Wielostopniowy młynek AromaG3

Wysokowydajna pompa

1

System grzewczy Termoblok

1

Systemy obiegu płynów

1

Kremowa pianka

tak

System mleczny

HP1

Wyświetlanie statusu konserwacji

tak

Zintegrowany program płukania i czyszczenia dyszy cappuccino

tak

Zintegrowany program płukania i czyszczenia systemu mlecznego

tak

Certyfikat higieniczny TUV

tak

Wkłady filtrów CLARIS

CLARIS Smart / CLARIS Smart mini

Energy Save Mode (E.S.M.©)

tak

Kremowa pianka

tak

Przełącznik Zero-Energy Switch lub włącznik główny

tak

Opcje ustawień i programowania

Programowane i ustawiane indywidualnie ilości wody na kawę

tak

Programowane i ustawiane indywidualnie moce kawy (Stopni)

10

Programowanie temperatury zaparzania (Stopni)

3

Programowanie temperatury zaparzania (Stopni)

3 kroki

Programowanie godziny wyłączenia

tak

Design i materiały

Wyświetlacz

Kolorowy dotykowy wyświetlacz

Podświetlenie filiżanek w kolorze bursztynowym / białym

tak

Zbiornik na kawę mieloną

tak

W liczbach

Regulowana wysokość wylewki kawy

55 - 138 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino

55 - 138 mm

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

55 - 138 mm

Pojemność zbiornika na wodę

1,1 l

Pojemność pojemnika na ziarna kawy

125 g

Pojemnik na fusy (maksimum ilość porcji)

10

Długość kabla zasilającego

1,1 m

Napięcie / Moc znamionowa

230 V ~ / 1450W

Natężenie prądu

10 amp

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

0 wat

Waga

9,4 kg

Szerokość

27,1 cm

Wysokość

32,3 cm

Głębokość

44,5 cm