JURA GIGA 6 Aluminium (EA)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 15394
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917153947
 • ODŚWIEŻENIE MODELU

  SPRAWDŹ NOWY MODEL GIGA 10

JURA GIGA 6 Aluminium (EA) - banner

GIGA 6 Perfekcja, precyzja i profesjonalizm w nowym wymiarze

Lider innowacji JURA wypuszcza na rynek GIGA 6 – najwyższej klasy profesjonalne urządzenie do użytku domowego. To najwyższej klasy urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze technologie szwajcarskiej marki premium oraz wiedzę i doświadczenie nabyte podczas produkcji ponad 5 milionów automatycznych ekspresów do kawy. Jest to gwarancją maksymalnej funkcjonalności, niezawodności i jakości. GIGA 6 wyposażony w 2 elektronicznie regulowane ceramiczne młynki tarczowe, 2 pompy i 2 termobloki za naciśnięciem jednego przycisku przyrządza od razu 2 specjały kawowe jednocześnie, w doskonałej jakości znanej bywalcom kawiarni – zawsze świeżo mielone, nie z kapsułki.

Podwójna moc i podwójne działanie dla 28 specjałów kawowych

Dwa elektronicznie regulowane ceramiczne młynki tarczowe .

Wykonane z maksymalną precyzją z jednego z najtwardszych tworzyw, 2 elektronicznie regulowane ceramiczne młynki tarczowe gwarantują idealną delikatność kawy. Automatic Grinder Adjustment (A.G.A.) zapewnia stale doskonały rezultat, przez cały okres trwałości młynka. Oba samonastawne młynki pozwalają na stosowanie dwóch różnych gatunków kawy, do wyboru pojedynczo lub w formie mieszanki. Można ją dowolnie wybierać w krokach co 25% (np. 100% w lewo, 75% w lewo / 25% w prawo, 50% w lewo / 50% w prawo), zapewniając sobie zawsze doskonałą, indywidualną mieszankę..

Rezultatem idealnych warunków ekstrakcji jest najwyższa przyjemność picia kawy. Modne specjały stanowią sumę doskonałych składników. W związku z tym nowy GIGA 6 opanował sztukę przeprowadzania trzech różnych procesów parzenia kawy oraz optymalnego podgrzewania i spieniania mleka, które demonstrują swoje mocne strony w trzech różnych procesach przyrządzania modnych specjałów. Zastosowanie zupełnie nowych komponentów wewnętrznych ze skumulowaną mocą 2 systemów podgrzewania i 2 pomp pozwala przyrządzać kawę i mleko lub piankę mleczną jednocześnie. Dzięki temu miłośnicy kawy zyskują dostęp nawet do modnych napojów mieszanych, takich jak kawa latte, flat white czy cortado. Nowy, prestiżowy obiekt JURA przyrządza na życzenie nawet 2 specjały jednocześnie. Mleko i piankę mleczną można całkowicie dostosować do indywidualnego gustu i zaprogramować na 10 poziomach temperatury.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 TFT AromaG3

Po raz pierwszy

W kwestiach modnych specjałów GIGA 6 jest prekursorem: po raz pierwszy przyrządza cortado – przysmak popularny wśród koneserów kawy – za naciśnięciem jednego przycisku. Dochowując wierności swemu hiszpańskiemu pochodzeniu, cortado stanowi doskonałą mieszankę aromatycznego espresso i łagodnej, puszystej pianki mlecznej. Dzięki wszechstronnym możliwościom indywidualizacji GIGA 6 można wybrać proporcje zmieszania espresso i pianki mlecznej zgodnie z własnymi gustami.

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) optymalizuje czas ekstrakcji w przypadku krótkich specjałów, zapewniając idealny rozkwit aromatów. Aby również po dłuższych przerwach w przyrządzaniu już pierwsza kawa spływająca do filiżanki była naprawdę gorąca, JURA opracowała nowość: inteligentne wstępne podgrzewanie.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Inteligentny system wody ( Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura Giga 6 automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektywne.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 system wody

Sekret idealnej filiżanki kawy

Nowa GIGA 6 oferuje trzy różne sposoby zaparzania kawy oraz trzy różne procesy przygotowania specjałów mlecznych.

Ten profesjonalny ekspres do użytku domowego jest pełen najnowszych technologii, zapewniających doskonałe rezultaty podczas przygotowywania specjałów kawowych. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, ze szwajcarską precyzją, z przejrzystym designem GIGA 6 - to emanacja mocy i doświadczenia. Imponującą jakość kultowego nowego automatycznego ekspresu do kawy podkreśla solidny panel przedni wykonany z aluminium o grubości 3 mm oraz masywne pokrywy pojemników na ziarna, wykonane z chromowanego odlewu cynkowego. Obsługa tego arcydzieła szwajcarskiej inżynierii jest całkowicie intuicyjne, dzięki ekranowi dotykowemu oraz pokrętłu Blue Crystal Rotary Switch, a wisienką na torcie jest to, że miłośnicy kawy mogą wybierać spośród 28 różnych specjałów. Pięciogwiazdkowa obsługa na zupełnie nowym poziomie jest możliwa, dzięki całemu projektowi, który został starannie przemyślany w najdrobniejszych szczegółach.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Szeroki wachlarz kompozycji kawowych…

Ekspres Giga 6 oferuje 28 specjały:

 • Espresso / 2x Espresso
 • Kawa / 2x Kawa
 • Cappuccino / 2x Cappuccino
 • Kawa latte(café au lait) / 2x Kawa latte(café au lait)
 • Caffè Barista / 2x Caffè Barista
 • Lungo Barista / 2x Lungo Barista
 • Espresso doppio
 • Espresso macchiato / 2x Espresso macchiato
 • Latte macchiato / 2x Latte macchiato
 • Cortado / 2x Cortado
 • Flat white / 2x Flat white
 • Porcja pianki mleczne / 2x Porcja pianki mleczne
 • Porcja mleka / 2x Porcja mleka
 • Mleko / 2x Mleko
 • Dzbanuszek kawy
 • Woda na zieloną herbatę / Woda na czarną herbatę
 • Gorąca woda
Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Dwa ceramiczne wysokowydajne młynki tarczowe

Dwa ceramiczne wysokowydajne młynki tarczowe sterowane elektroniczne gwarantują szybkość i precyzje procesu mielenia i skrócenie czasu nawet o 75% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Zastosowanie żaren wykonanych ze spieków ceramicznych gwarantuje niezmienną jakość napojów, jak również większą żywotność urządzenia oraz bardzo cichą pracę.

Dwa oddzielne pojemniki umożliwiają zastosowanie dwóch różnych ziaren kawy. Idealne w miejsca, gdzie preferencje, co do mocy i smaku kawy, są mocno zróżnicowane. Rozwiązanie to pozwala zdefiniować kompozycje kawowe na bazie jednego lub drugiego ziarna w zależności od zapotrzebowania.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Intuicyjna obsługa

Kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4,3 cala oraz wysokiej rozdzielczości, wyświetla użytkownikowi istotne dla niego informacje. Specjalny algorytm identyfikuje osobiste preferencje każdego użytkownika i odpowiednio dostosowuje ekran startowy, wyświetlając dwa, pięć lub osiem preferowanych specjałów kawowych. Specjałom kawowym można nadać określone nazwy, które mogą być wyświetlane lub ukrywane..

Wyświetlacz nie tylko pokazuje kompozycje kaw, które możemy w danym momencie przygotować, ale prowadzi użytkownika poprzez szereg procesów eksploatacyjnych (czyszczenie, wymiana filtra, odkamienianie) i konfiguracji systemu (definiowanie produktów). Wyświetlacz TFT oraz menu w języku polskim, to łatwość komunikowania się z ekspresem.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni

W modelach GIGA jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione. Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko. W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej). Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato.

Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej – fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – GIGA 6 jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Najwyższe standardy – Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu Jura Giga 6 jest równie prosta, jak przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia gwarantują utrzymanie najwyższych standardów higieny za naciśnięciem przycisku. Kolejna nowość: dysza do spieniania mleka zakończona jest łatwo zdejmowalną i przystosowaną do mycia w zmywarce końcówką. Wszystko to daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnia doskonały efekt spienionego mleka.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Łatwo wyjmowana taca ociekowa

Przeprowadzanie codziennych czynności konserwacyjnych ułatwia zaprojektowana na nowo tacka ociekowa umożliwiając wysunięcie jedną ręką. Utrzymanie ekspresu w czystości nigdy nie było prostsze.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Przyjazny dla użytkownika

Dla większego komfortu korzystania z ekspresu przez wielu użytkowników tacka ociekowa posiada wyraźne oznaczone miejsce, w którym należy umieścić kubek.

Ekspres do kawy Jura Giga X8 II Generacji

Specjały

Rozwiń

Standardy JURA

Regulowana jednostka zaparzająca

5 - 16 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

parametry

Wstępne podgrzewanie

parametry

Aktywny monitoring ilości ziaren

parametry

Energy Save Mode (E.S.M.©)

parametry

Wysokowydajna pompa, 15 bar

2

System grzewczy Termoblok

2

System obiegu płynów

2

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

parametry

Automatyczna kalibracja Młynka (A.G.A)

parametry

Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania

parametry

Programowanie indywidualnej ilości wody

parametry

Jedna lub dwie filiżanki espresso podczas jednego cyklu

parametry

Higiena JURA: certyfikat TÜV

parametry

Wkład filtra

CLARIS Smart

Tryb Oszczędzania Energii (E.S.M.©)

parametry

Swiss made

parametry

Korzyści

Kompatybilny z J.O.E.®

parametry

Technologia delikatnej pianki JURA

parametry

Przygotowanie mleka lub spienionego mleka

parametry

Typ młynka

Dwa elektrycznie regulowane profesjonalne ceramiczne młynki tarczowe / A.G.A.©

Możliwość stosowania różnych rodzajów kaw

Tak

Licznik młynka

2

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

parametry

Pojemnik na kawę mieloną

parametry

Dla zwiększenia różnorodności możliwość stosowania kawy mielonej

parametry

Wybór ziaren A la carte

parametry

Opcje ustawień i programowania

Programowanie ilości wody

parametry

Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

parametry

Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

parametry

Programowanie mocy kawy

10

Kolejne kroki programowania mocy kawy

parametry

Programowanie temperatury

3

Programowanie ilości mleka

parametry

Programowane poziomy temperatury gorącej wody

3 kroki

Programowanie ilości gorącej wody

parametry

Rotary Switch

parametry

Licznik dzienny

parametry

Programowanie godziny włączenia

parametry

Programowanie godziny wyłączenia

parametry

Pokazuje ilość przygotowanych kaw w podziale na rodzaje

parametry

Zintegrowany program płukania i czyszczenia systemu mlecznego

parametry

Automatyczny program płukania systemu cappuccino

parametry

Wyświetlacz czasu pozostałego do zakończenia cyklu

parametry

Generowanie grupy kodów

parametry

Wzornictwo i materiały

Wyświetlacz

TFT ekran dotykowy kolorowy wyświetlacz

Regulacja wysokości podwójnej wylewki (mleko/kawa)

69 - 158 mm

Dysza gorącej wody

parametry

Regulowana dysza gorącej wody

70 - 159 mm

Podświetlenie filiżanki

Biały i bursztynowy

Osobne odkamienianie zbiornika na wodę

parametry

Projektowanie akustyczne

parametry

Codziennie używane

Obszary zastosowania

Dostawca usługi


W liczbach

Pojemność zbiornika na wodę

2,6 l

Pojemność zbiornika na fusy (porcje)

20

Ilość zbiorników na ziarna kawy

2

Pojemność zbiornika na ziarna kawy

2x280 g

Długość kabla zasilającego

1,2 m

Napięcie

220 - 240 V ~

Natężenie prądu

10 amp

Częstotliwość

50 Hz

Moc

2300 wat

Systemy do rozliczania

zgodny

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

< 0.5 Watt

Waga

18 kg

Szerokość

32 cm

Wysokość

41,5 cm

Głębokość

48,0 cm

Numer artykułu

15394

Zintegrowany program płukania i czyszczenia dyszy cappuccino

parametry

Zintegrowany program czyszczenia systemu mlecznego

parametry

Automatyczny program płukania systemu cappuccino

parametry

Wyświetlanie statusu konserwacji

parametry

Certyfikat higieniczny TUV

parametry

Wylewki

Regulowana wysokość podwójnej wylewki kawy

69 - 158 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino

69 - 158 mm

Dysza gorącej wody

parametry

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

69 - 165 mm

Spienianie mleka

Dysza delikatnej pianki


Design i materiały

Podświetlenie filiżanki bursztynowym światłem

parametry

Podświetlenie filiżanki białym światłem

parametry

Zbiornik na kawę mieloną

parametry