Jura X8 Platinum (EA)

Obejrzyj unboxing i recenzję w 4K.

PORÓWNAJ:

Jura X8 versus Jura X10

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 15413
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917154135
 • Dostępność: Zapytaj o dostępność Zapytaj o dostępność

  Koszty wysyłki: Darmowa od 249 zł


 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 10 568,29 zł 12 999,00 zł
 • Niedostępny
 • Karty płatnicze i kredytowe, Credit Agricole Raty 10 x 0%, Płatność gotówką w pobraniu, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank RATY 0%, SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE , BLIK, GOOGLE PAY iMoje, BLIK, Kup teraz i zapłać do 21 dni (TwistoPay), SZYBKIE PŁATNOŚCI PRZELEWY24.PL
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Najnowocześniejsze technologie zapewniające maksymalną przyjemność picia kawy. Wytrzymały, uniwersalny profesjonalista do parzenia specjałów kawowych

Fascynująca uniwersalność modelu X8: Opanował do perfekcji sztukę parzenia całego spektrum specjałów kawowych z dodatkiem mleka lub pianki mlecznej, a także pełnego zakresu specjałów kaw czarnych, aż po klasyczny dzbanek kawy. Ekspres został wyposażony w rozwiązania, które są efektem wieloletnich doświadczeń, które w przypadku szwajcarskiej Jury sięgają bardzo odległych czasów.

Korzyści:

- 21 programowanych specjałów - Przyjemność picia kawy według indywidualnych preferencji za naciśnięciem jednego przycisku - dzięki funkcji One-Touch.

- Zamykany pojemnik na ziarna kawy i zbiornik na wodę - Do ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych- Funkcja blokady produktów i programowania. Zapobiega błędom w obsłudze, np. podczas czyszczenia. Dzięki tej opcji ekspres sprawdza się w miejscach, gdzie liczy się samoobsługa.

- Duży 2,8" kolorowy wyświetlacz TFT - Prosta i czytelna komunikacja z użytkownikiem. Wizualna, graficzna pomoc podczas procesów konserwacyjnych.

- 6 dużych, umieszczonych z przodu przycisków wyboru i 2 przyciski nawigacyjne - Przyjemność picia kawy za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura X8 wyśwwietlacz

Łatwa i wygodna obsługa

Zbiornik na wodę i pojemnik na ziarna kawy można uzupełniać nawet od przodu. Zbiornik na wodę i pojemnik na ziarna kawy są seryjnie wyposażone w mechanizm zamykający zapewniający ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. Tacka ociekowa i pojemnik na fusy mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu możne je wyjmować jedną ręką, a przez to szybko i skutecznie opróżniać.

Ekspres do kawy Jura X8 pojemnik na ziarna

Ogromny wachlarz możliwości wyboru kaw… od ristretto po flat white

Największym jednak osiągnięciem zastosowanym w tej maszynie, jest możliwość zaprogramowania pod przyciskami kompozycji kawowych – również tych na bazie mleka. System One Touch, dotyczy tutaj już nie tylko, cappuccino, ale też kawy latte macchiato espresso macchiato czy kawy białej. Oznacza to, że naciskając tylko jeden przycisk możemy zrobić napoje, takie jak:

- cappuccino, 2 x cappuccino,

- latte macchiato, 2 x latte macchiato,

- kawa biała (cafe latte), 2 x kawa biała (cafe latte),

- flat white (kawa biała), 2 x flat whites (kawa biała) bez konieczności przesuwania szklanki czy filiżanki pod dodatkową wylewkę.

Po naciśnięciu przycisku ekspres zaciąga mleko z pojemnika i podgrzewając spienia go, następnie z tej samej wylewki popłynie zaprogramowana ilość kawy o zaprogramowanej mocy i temperaturze. Dotyczy to napojów kawowych latte macchiato, cappuccino. W przypadku kawy białej (cafe latte), ekspres dozuje gorące, niespienione mleko i kawę równocześnie z jednej wylewki. W ekspresie do kawy Jura X8 Platinum mamy też możliwość zdefiniowania kaw czarnych. Do dyspozycji mamy:

- ristretto, 2 x ristretto,

- espresso, 2 x espresso,

- kawa czarna, 2 x kawa czarna,

- dzbanek kawy - w ekspresie istnieje również możliwość zaprogramowania:

- dzbanek kawy,

- porcja mleka spienionego, 2 x porcja mleka spienionego,

- porcja mleka (podgrzane), 2 x porcja mleka,

- porcja gorącej wody,

Łącznie mamy możliwość zdefiniowania, aż 21 opcji wyboru.

Ekspres do kawy Jura X8 dzbanek kawy

Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni

Nowością w modelach X jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione. Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko. W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej). Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej - fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy Jura X8 Platinum jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

Ekspres do kawy Jura X8 Warszawa

Gwarancja higieny z certyfikatem TÜV

Konserwacja nowego X8 jest tak samo intuicyjna, jak jego obsługa. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia w połączeniu z oryginalnymi produktami do konserwacji JURA dbają o czystość i higienę, posiadającą certyfikat TÜV. W X8 zautomatyzowane jest nawet czyszczenie systemu mlecznego, które działa za naciśnięciem jednego przycisku. Masywna podwójna wylewka da się rozłożyć paroma ruchami. Umieszczone z przodu wylewki wyloty przewodów na mleko są łatwo dostępne i w razie potrzeby można je wymienić w bardzo prosty sposób.

Ekspres do kawy Jura X8 Wrocław

Indywidualne rozwiązania spełniające Państwa oczekiwania

Model X8 z dodatkowymi ekspresami automatycznymi i akcesoriami o pięknym kształcie, takimi jak podgrzewacz do filiżanek, chłodziarka Cool Control, system uzupełniania świeżej wody lub system poboru opłat, stanowi idealną podstawę do tworzenia indywidualnych, kompletnych rozwiązań dla kawosza, sprawdzających się w różnych obszarach zastosowania.

Ekspres do kawy Jura X8 Kraków

Światowa nowość P.E.P.©

Czyli intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso.

Urządzenia JURA pod każdym względem rewolucjonizują przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat, również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładką cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura X8 system PEP

Profesjonalny młynek Aroma

Prawidłowe zmielenie kawy pozwala wydobyć z niej pełnię aromatu. Profesjonalny młynek Aroma wyróżnia się o 12,2% głębszym aromatem mielonej kawy oraz większą trwałością w porównaniu z młynkami tradycyjnymi.

Udoskonalona geometria młynka zapewnia optymalną krzywą mielenia, co gwarantuje uzyskanie idealnego smaku.

Ekspres do kawy Jura Z6 Wrocław profesjonalny młynek

Specjały

Produkty

 • 1 Ristretto
 • 2 Ristretto
 • 1 Espresso
 • 2 Espresso
 • 1 Kawa
 • 2 Kawy
 • 1 Cappuccino
 • 2 Cappuccino
 • 1 caffe latte
 • 2 caffe latte
 • 1 Latte Macchiato
 • 2 latte macchiato
 • 1 Flat White
 • 2 Flat Whites
 • 1 porcja mleka
 • 2 porcje mleka
 • Dzbanek kawy
 • gorąca woda
 • gorąca woda na zieloną herbatę
 • 1 special coffee
 • 2 special coffees

Liczba produktów

21

Funkcja Gorącej Wody

Tak

Kawa (360 ml)

2 min. 20 sek.

2 latte macchiato

1 min. 50 sek.

2 cappuccino

1 min. 18 sek.

2 Cafe Latte

1 min. 34 sek.

2 kawy

1 min. 3 sek.

2 espresso

48 sek.

2 ristretto

33 sek.

Gorąca woda (200 ml)

50 sek.


Standardy JURA

Regulowana jednostka zaparzania

5 - 16 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

tak

Aktywny monitoring ilości ziaren

tak

Energy Save Mode (E.S.M.©)

tak

Wysokowydajna pompa

15 bar

System grzewczy Termoblok

2

System obiegu płynów

1

System mleczny

HP3

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

tak

Wyświetlanie statusu konserwacji

tak

Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania

tak

Regulacja ustawień twardości wody

tak

Jedna lub dwie filiżanki espresso podczas jednego cyklu

tak

Higiena JURA: certyfikat TÜV

tak

Wkład filtra

CLARIS Pro Smart

Zero-Energy Switch lub włącznik zasilania

Klasyczny

Swiss made

tak

Korzyści

Kompatybilny z J.O.E.®

tak

Technologia delikatnej pianki JURA

tak

Przygotowanie mleka lub spienionego mleka

tak

Typ młynka

Profesjonalny młynek Aroma

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

tak

Opcje ustawień i programowania

Programowanie ilości wody

tak

Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

tak

Programowanie mocy kawy

10

Programowanie temperatury

2

Programowanie temperatury

2

Programowanie ilości mleka

tak

Programowane poziomy temperatury gorącej wody

3 kroki

Programowanie ilości gorącej wody

tak

Zintegrowany program płukania i czyszczenia systemu mlecznego

tak

Automatyczny program płukania systemu cappuccino

tak

Wyświetlacz czasu pozostałego do zakończenia cyklu

tak

Wzornictwo i materiały

Wyświetlacz

Kolorowy wyświetlacz TFT

Regulacja wysokości podwójnej wylewki (mleko/kawa)

65 - 153 mm

Dysza gorącej wody

tak

Podświetlenie filiżanki

White and amber


Codziennie używane

Dzienna wydajność

80

Obszary zastosowania

Biura typu open space

Stołówki

Strefy samoobsługowe

Dostawca usługi


W cyfrach

Pojemność zbiornika na wodę

5 l

Pojemność zbiornika na fusy (porcje)

40

Pojemność zbiornika na ziarna kawy z pokrywą chroniącą aromat

500 g

Długość kabla zasilającego

1,2 m

Napięcie

220 - 240 V ~

Natężenie prądu

10 amp

Częstotliwość

50 Hz

Moc

1450 wat

Systemy do rozliczania

zgodny

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

0.5 Watt

Waga

14 kg

Szerokość

37,3 cm

Wysokość

47 cm

Głębokość

46,1 cm

Numer artykułu

15413