Jura Z6 Diamond Black

Obejrzyj unboxing i recenzję w 4K.

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 15245
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917152452
 • ODŚWIEŻENIE MODELU

  SPRAWDŹ NOWĄ WERSJĘ Z10 (EA)

JURA Z6 - informacje

Dla kogo JURA Z6?

Każdy mógłby się zakochać w ekspresie JURA Z6, tak jak ja zrobiłem to po 6 miesiącach użytkowania tego ekspresu. Jest idealny. Został zaprojektowany w 2018 roku i jest to już trzecia generacja JURA Z6. Każdy detal wykończenia, każda funkcjonalność, każdy napój kawowy i wszystkie technologie są przemyślane w 100%. Ekspres jest dostępny w dwóch wersjach wykończenia - JURA Z6 Diamond Black oraz JURA Z6 Aluminium i obydwa te ekspresy są idealnie dopracowane pod względem designu. W użytkowaniu domowym ten ekspres sprawdzi się świetnie. Chyba, że często organizujemy przyjęcia na 20 lub więcej gości, wtedy warto przyglądnąć się ekspresom JURA GIGA. Ekspres ten ma duże zbiorniki na wodę (2,4 l), na ziarno (280 g) czy na fusy (maksymalnie 20 porcji), więc świetnie sprawdzi się też w małej firmie, w nowoczesnym biurze czy w recepcji hotelu z klasą. Na pewno ekspres będzie dobrze zapamiętany przez gości, ponieważ Jura Z6 to klasa sama w sobie. Unikat.

JURA Z6 - opinie

Nie ma w Internecie negatywnej opinii o JURA Z6. Użytkownicy zwracają uwagę na atuty takie jak design, szeroka gama kaw mlecznych, kawy baristy czy doppio. Ekspres JURA Z6 ceniony jest również za jedną, wysoko unoszącą się, wspólną dla wszystkich kaw wylewkę oraz sterowany automatycznie serwem spieniacz Professional Fine Foam. Ekspres JURA Z6 to prawdziwy smak luksusu, który wybrzmiewa ze wzmożoną mocą w topowej linii ekspresów JURA - GIGA.

JURA Z6 - cena

Dlaczego ekspres JURA Z6 kosztuje prawie 10 tysięcy złotych i czy jest wart tych pieniędzy? Odpowiedź na drugie pytanie jest prosta dla wszystkich, którzy mieli styczność z tym ekspresem. Co do pierwszego pytania, najłatwiej obejrzeć do końca powyższy film z unboxingu JURA Z6. W drugiej jego części omówiłem wszystkie technologie, za które przychodzi nam zapłacić kupując ten ekspres. Czy warto szukać ceny JURA Z6 na Ceneo? Można zajrzeć, ale trzeba pamiętać aby wrócić do Nas, na pewno znajdziemy kompromis. Jednak najważniejsze jest to, że możemy zaoferować Państwu adekwatny serwis i 20 lat doświadczenia z ekspresami JURA. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też na naszym kanale YouTube/c/EkspresJURA szczegółowy instruktaż postępowania z ekspresem JURA Z6.

Drogi, przyszły Użytkowniku ekspresu JURA,

Zostawiam Cię z zasobami tej strony. Polecam jeszcze raz cały filmik, który znajduje się wyżej. Znajdziecie Państwo tutaj również szczegółowy opis technologii i funkcjonalności JURA Z6, a także dane techniczne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czekamy na telefony i maile. To dla nas prawdziwa przyjemność dzielić się z Państwem naszą pasją.

Życzymy udanych zakupów - Team Broda.pl

Jura z6 opinie

Światowa nowość P.E.P.©

Czyli intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso.

Urządzenia JURA pod każdym względem rewolucjonizują przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

Filtr CLARIS Smart dostarcza idealnie czystą wodę gwarantującą nieskazitelny smak. Jeszcze nigdy stosowanie filtra nie było tak proste. Filtr jest wykrywany automatycznie przez inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®).

Umieszczone na froncie ekspresu przyciski oraz nowoczesny wyświetlacz TFT sprawiają, że obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta. Utrzymanie najwyższych standardów higienicznych gwarantują zintegrowane programy konserwacyjne, jak również wymienna końcówka dyszy do spieniania mleka.

Ekspres do kawy Jura Z6 Warszawa system P.E.P.

Profesjonalny młynek Aroma

Prawidłowe zmielenie kawy pozwala wydobyć z niej pełnię aromatu. Profesjonalny młynek Aroma wyróżnia się o 12,2% głębszym aromatem mielonej kawy oraz większą trwałością w porównaniu z młynkami tradycyjnymi.

Udoskonalona geometria młynka zapewnia optymalną krzywą mielenia, co gwarantuje uzyskanie idealnego smaku.

Ekspres do kawy Jura Z6 Wrocław młynek aroma g3

Światowa nowość P.E.P.©

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso.

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładką cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura Z6 Kraków espresso

Inteligentny system wody ( Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura Z6 automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Ekspres do kawy Jura Z6 Katowice zbiornik wody

Intuicja – funkcja – perfekcja

Dzięki sterowaniu Rotary Selection i wyświetlaczowi TFT, JURA na nowo zdefiniowała obsługę nowoczesnych, automatycznych ekspresów do kawy. Użytkowanie ekspresu JURA Z6 to czyste doświadczenie najnowszej przyjemnej ergonomii. Logiczne i intuicyjne sterowanie według zasady „przekręć i zatwierdź wybór” prowadzi prosto do celu. Specjały kawowe można nazwać według własnych upodobań i zapisać na ekranie startowym. Fantazja nie ma granic. Dokładnie tak łatwo, jak przyrządzanie specjałów, działa konserwacja: wystarczy naciśnięcie przycisku.

Ekspres do kawy Jura Z6 Poznań

Specjały Baristy

Nowo opracowany system przepływu umożliwia przygotowanie najwyższej jakości specjałów baristy. Podobnie jak w najlepszych kawiarniach na świecie, gorąca woda jest mieszana z kawą automatycznie po ekstrakcji. Rezultatem są lekkostrawne i smaczne specjały kawowe Caffe Barista oraz Lungo Barista.

Ekspres do kawy Jura Z6 Aluminium rodzaje kawy

Szeroki wachlarz kompozycji kawowych…

Ekspres JURA Z6 oferuje 22 różne specjały dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku.

  • 1 Ristretto / 2 Ristretti
  • 1 Espresso / 2 Espresso
  • 1 Kawa / 2 Kawy
  • 1 Cappuccino
  • 1 Caffe Latte
  • 1 Caffe Barista / 2 Caffe Barista
  • 1 Lungo Barista / 2 Lungo Barista
  • 1 Espresso Doppio
  • 1 Espresso Macchiato
  • 1 Latte Macchiato
  • 1 Flat White
  • 1 Porcja pianki mlecznej / 1 Porcja mleka
  • Dzbanek kawy
  • Gorąca woda
  • Gorąca woda na zieloną herbatę
  • Gorąca woda na czarną herbatę
Ekspres do kawy Jura Z6 Aluminium wszystkie kawy

Wzór doskonałości

Mając świadomość dziedzictwa prekursorskiej linii Z, projektanci JURA z dużą starannością rozwiązali niezależną prezencję i przenieśli harmonijne wzornictwo na nowy poziom. Charakterystyczne czyste linie zestawione z ciekawymi szczegółami, takimi jak oświetlenie zbiornika wody czy filiżanek są wyrazem stylu i elegancji. Przemyślane wzornictwo jest symbolem dobrego smaku w każdym otoczeniu.

Wprowadzając Z6, JURA wchodzi na całkowicie nowy poziom automatycznych ekspresów do kawy. Najwyższą przyjemność sprawia już samo patrzenie – górna i przednia część są wykonane z masywnego aluminium o grubości 3 mm.

luksusowy Ekspres do kawy Jura Z6

Piękno i elegancja Diamond Black

Obudowa w kolorze Diamond Black tworzy elegancką całość projektu, co sprawia, że nawet patrzenie na ekspres staje się przyjemnością samą w sobie.

Ekspres do kawy Jura Z6 Diamond Black

Najwyższe standardy – Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu JURA Z6 jest równie prosta, jak przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia gwarantują utrzymanie najwyższych standardów higieny za naciśnięciem przycisku. Kolejna nowość: dysza do spieniania mleka zakończona jest łatwo zdejmowalną i przystosowaną do mycia w zmywarce końcówką. Wszystko to daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnia doskonały efekt spienionego mleka.

Ekspres do kawy JURA Z6 czyszczenie

Smart Connect

Ekspres do kawy JURA Z6 wyposażony jest w transmiter bezprzewodowy Smart Connect. Połączony ze smartfonem przez aplikację J.O.E. pozwala w intuicyjny i wygodny sposób na optymalne wykorzystanie wielu konfigurowalnych opcji ustawień i programowania w ekspresie do kawy. JURA Operating Experience to także możliwość kontrolowania ekspresu z poziomu urządzenia mobilnego.

Ekspres do kawy Jura Z6 Smart Connect

Specjały

Produkty

 • 1 Ristretto / 2 Ristretti
 • 1 Espresso / 2 Espresso
 • 1 Kawa / 2 Kawy
 • 1 Cappuccino
 • 1 Caffe Latte
 • 1 Caffe Barista / 2 Caffe Barista
 • 1 Lungo Barista / 2 Lungo Barista
 • 1 Espresso Doppio
 • 1 Espresso Macchiato
 • 1 Latte Macchiato
 • 1 Flat White
 • 1 Porcja pianki mlecznej / 1 Porcja mleka
 • Dzbanek kawy
 • Gorąca woda
 • Gorąca woda na zieloną herbatę
 • Gorąca woda na czarną herbatę

Funkcja gorącej wody

3 kroki

Dodatkowa opcja kawy mielonej

tak

Liczba produktów

22


Jakość w najczystszej postaci

Wyprodukowano w Szwajcarii

tak

Technologie

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

tak

Kompatybilny z J.O.E.®

tak

Smart Connect w zestawie

tak

Regulowana jednostka zaparzania

5 - 16 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

tak

I.W.S.® z wkładem filtra

CLARIS Smart

Typ młynka

Professional Aroma Grinder

Ilość młynków

1

Aktywny monitoring ilości ziaren

tak

Dla zwiększenia różnorodności możliwość stosowania kawy mielonej

tak

System grzewczy Termoblok

1

Inteligentne wstępne podgrzewanie

tak

Wysokowydajna pompa

15 bar

Wireless Ready

tak

Kremowa pianka

tak

Mleko lub mleczna pianka

tak

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

tak

Opcje ustawień i programowania

Programowanie ilości wody

tak

Ilość wody może być dostosowywana za każdym razem

tak

Programowana w stopniach moc kawy

10

Moc kawy może być każdorazowo dostosowana do oczekiwań

tak

Programowana w stopniach temperatura mleka

10

Programowana w stopniach temperatura pianki mlecznej

10

Programowana w stopniach temperatura wrzątku

3 kroki

Programowana w stopniach temperatura zaparzania

3

Zapisywanie, powielanie i personalizacja produktów

tak

Sterowanie

Wyświetlacz

Kolorowy wyświetlacz TFT

Rotary Switch

tak

Zrównoważony rozwój

Energy Save Mode (E.S.M.©)

tak

Programowanie godziny wyłączenia

tak

Włącznik zasilania

Zero-Energy Switch


Konserwacja

Wkłady filtrów CLARIS

CLARIS Smart

Zintegrowany program płukania i czyszczenia dyszy cappuccino

tak

Zintegrowany program czyszczenia systemu mlecznego

tak

Automatyczny program płukania systemu cappuccino

tak

Wyświetlanie statusu konserwacji

tak

Możliwość ustawienia twardości wody

tak

Certyfikat higieniczny TUV

tak

Wylewki

Regulowana wysokość wylewki kawy

80 - 153 mm

Regulowana szerokość wylewki kawy

21 - 50 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino

80 - 153 mm

Regulowana wysokość podwójnej wylewki

80 - 153 mm

Dysza gorącej wody

tak

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

80 - 153 mm


Design i materiały

Podświetlenie filiżanki bursztynowym światłem

tak

Podświetlenie filiżanki białym światłem

tak

Oświetlenie zbiornika wody w kolorze niebieskim

Tak

Projekt akustyczny

tak

Zbiornik na kawę mieloną

tak

W liczbach

Pojemność zbiornika na wodę

2,4 l

Zbiornik na ziarna z pokrywą chroniącą aromat

tak

Pojemność zbiornika na ziarna kawy

280 g

Pojemnik na fusy (maksimum ilość porcji)

ok. 20 porcji

Długość kabla zasilającego

1,1 m

Napięcie

230 V ~

Natężenie prądu

10 amp

Częstotliwość

50 Hz

Moc

1450 wat

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

0 wat

Zużycie energii

16 Wh

Zużycie energii w trybie E.S.M.©

6 Wh

Waga

12 kg

Szerokość

32 cm

Wysokość

37,5 cm

Głębokość

45 cm

Efektywność energetyczna

55,2 kWh