Jura ENA 8 Full Metropolitan Black (EC)

Obejrzyj unboxing i recenzję w 4K.


 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 15493
 • Producent: JURA
 • Kod producenta: 7610917154937
 • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h

  Koszty wysyłki: Darmowa od 249 zł


 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 3 657,72 zł 4 899,00 zł 4 499,00 zł
 • Karty płatnicze i kredytowe, Płatność gotówką w pobraniu, Płatność przelewem, eRaty Santander Consumer Bank RATY 0%, SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE , BLIK, GOOGLE PAY iMoje, BLIK, Kup teraz i zapłać do 21 dni (TwistoPay), SZYBKIE PŁATNOŚCI PRZELEWY24.PL
 • Sprawdź raty

Jura ENA 8 Metropolitan Black (EC)

 

baner

Ekspres do kawy Jura ENA 8 Full Metropolitan Black

Światowa nowość P.E.P.©

Czyli intensyfikacja nuty smakowej kawy espresso.

Urządzenia JURA z nowej linii ENA pod każdym względem rewolucjonizują przyjemność picia kawy. Udoskonalony został cały proces parzenia espresso. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®), jest jedyną tego rodzaju technologią, która optymalizuje czas ekstrakcji i gwarantuje najwspanialszy aromat, również w przypadku krótkich specjałów kawowych.

Filtr CLARIS Smart dostarcza idealnie czystą wodę gwarantującą nieskazitelny smak. Jeszcze nigdy stosowanie filtra nie było tak proste. Filtr jest wykrywany automatycznie przez inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®).

Umieszczone na froncie ekspresu przyciski oraz nowoczesny wyświetlacz TFT sprawiają, że obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta. Utrzymanie najwyższych standardów higienicznych gwarantują zintegrowane programy konserwacyjne, jak również wymienna końcówka dyszy do spieniania mleka.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 TFT AromaG3

Jura ENA 8 EC - multimedialna instrukcja obsługi.

Specjalnie dla tych, którzy wolą obejrzeć.

Czy obsługa ekspresu do kawy Jura ENA 8 EC jest prosta? Tak. Czy warto zaglądnąć do instrukcji obsługi ekspresu do kawy Jura ENA 8 EC? W razie potrzeby zawsze. Ja chciałbym jednak ilość tych potrzeb zaglądnięcia do instrukcji papierowej zminimalizować, dlatego przygotowałem dla Państwa filmy, które są bardzo szczegółowe. Ten obok/poniżej pokazuje między innymi, jak korzystać z ekspresu do kawy Jura ENA 8 EC. Jeśli uważnie go obejrzycie, na pewno będzie Wam łatwiej obsługiwać ekspres, gdy już go do Was wyślemy. Pamiętajcie Państwo, że w razie potrzeby, w razie niepewności w trakcie eksploatacji, zawsze możecie do nas zadzwonić. Miłego oglądania!

Profesjonalny młynek Aroma

Prawidłowe zmielenie kawy pozwala wydobyć z niej pełnię aromatu. Profesjonalny młynek Aroma wyróżnia się o 12,2% głębszym aromatem mielonej kawy oraz większą trwałością w porównaniu z młynkami tradycyjnymi.

Udoskonalona geometria młynka zapewnia optymalną krzywą mielenia, co gwarantuje uzyskanie idealnego smaku.

Ekspres do kawy Jura Z6 Aluminium

Dziecinnie prosta pielęgnacja Jura ENA 8 EC - czyszczenie, odkamienianie i wymiana filtra.

Dla wszystkich, dla których ekspres do kawy ma być przyjemnością, a nie utrapieniem.

Pierwszy i największy atut, to moduł zaparzania zabudowany na stałe. Nie musicie Państwo go wyciągać. Wystarczy automatyczne czyszczenie Jura ENA 8 EC tabletką czyszczącą. Wymiana filtra Claris Smart w Jura ENA 8 EC również jest w pełni automatyczna. Totalna higiena systemu mleka Jura ENA 8 EC, zaproponowana przez Jurę użytkownikom bije na głowę projekty konkurencji. Jeśli chcecie Państwo mieć pewność, że to wszystko o czym piszę jest naprawdę, aż tak proste, obejrzyjcie film po prawej/poniżej. Miłego oglądania!

Światowa nowość P.E.P.©

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso.

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładką cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 EC system PEP

Jura E8 EB, a może Jura ENA 8 EC?

Wybór ekspresu zawsze jest trudny.

I jeśli tak to Państwo odczuwacie, to dobrze. To znaczy, że podeszliście do zakupu z głową. Z mojej strony mogę zagwarantować, że porównania, które dla Państwa tworzę są pełne i merytoryczne. Po prawej stronie/poniżej znajduje się porównanie, o które najczęściej pytacie. Jura E8 EB vs Jura ENA 8 EC. Wybór jest trudny, ponieważ ekspresy mają podobną cenę. Ale więcej już w filmie. Zachęcam do obejrzenia, powinien pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura ENA 8 Metropolitan Black (EC) automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 system wody

Kompaktowe wymiary

Jura ENA 8 Metropolitan Black (EC) mierzy jedynie 27,1 cm szerokości, 32,3 cm wysokości oraz 44,5 cm głębokości. Znakomicie odnajdzie się w każdej przestrzeni.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 wymiary

Szeroki wachlarz kompozycji kawowych…

Ekspres ENA 8 Metropolitan Black (EC) oferuje dziesięć różnych specjałów dostępnych za naciśnięciem jednego przycisku.

 • Espresso
 • 2 x Espresso
 • kawa
 • 2 x kawa
 • Espresso doppio (espresso z podwójnego namielenia ziarna)
 • Caffè Barista
 • Cortado
 • Cappuccino
 • Cappuccino Extra Shot
 • Latte Macchiato
 • Latte Macchiato Extra Shot
 • Kawa Biała
 • Kawa Biała Extra Shot
 • Pianka mleczna
 • Gorąca woda
Ekspres do kawy Jura ENA 8 specjały

Niezwykły

Ekspres do kawy Jura ENA 8 Full Metropolitan Black (EC) charakteryzuje się zaokrąglonym zbiornikiem na wodę, którego struktura przypomina kryształową karafkę.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 Zbiornik na wode

Intuicyjna obsługa

Wystarczy delikatne muśnięcie palcem ekranu, aby ulubiony specjał trafił do filiżanki. Innowacyjna obsługa za pomocą imponującego ekranu urzeka doskonałą przejrzystością i nowoczesnym designem. Dodatkowo algorytm rozpoznaje osobiste preferencje smakowe i automatycznie dostosowuje do nich ekran startowy.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 menu

Ukoronowanie arcydzieła… Fine foam technology

Latte macchiato, cappuccino czy inne specjały kawowe na bazie mleka są obecnie bardzo popularne niezależnie od szerokości geograficznej. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej – fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy Jura ENA 8 jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 latte macchiato

Najwyższe standardy – Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu Jura ENA 8 Full Metropolitan Black (EC) jest równie prosta, jak przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia gwarantują utrzymanie najwyższych standardów higieny za naciśnięciem przycisku. Kolejna nowość: dysza do spieniania mleka zakończona jest łatwo zdejmowalną i przystosowaną do mycia w zmywarce końcówką. Wszystko to daje gwarancję utrzymania kompleksowej higieny oraz zapewnia doskonały efekt spienionego mleka.

Ekspres do kawy Jura ENA 8 higiena

Specjały

Produkty

 • Espresso
 • 2 x Espresso
 • kawa
 • 2 x kawa
 • Espresso doppio (espresso z podwójnego namielenia ziarna)
 • Caffè Barista
 • Espresso macchiato
 • Cortado
 • Cappuccino
 • Cappuccino Extra Shot
 • Latte Macchiato
 • Kawa Biała
 • Kawa Biała Extra Shot
 • Pianka mleczna
 • Gorąca woda

Liczba produktów

15


Cechy charakterystyczne

Funkcja One-Touch

parametry

Inteligentne wstępne podgrzewanie

parametry

Inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®)

parametry

Kompatybilny z J.O.E.®

parametry

Komunikacja za pomocą Wi-Fi

parametry

Automatyczne wykrywanie kawy mielonej na drugą kawę

parametry

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

parametry

Pokrywa chroniąca aromat

parametry

Standardy automatycznych ekspresów do kawy JURA

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

parametry

Regulowana kompaktowa jednostka zaparzająca VC o pojemności

6 - 10 g

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania - Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

parametry

Młynek

Profesjonalny Młynek Aroma

Wysokowydajna pompa

1

System grzewczy Termoblok

1

Systemy obiegu płynów

1

Kremowa pianka

parametry

System mleczny

HP1

Wyświetlanie statusu konserwacji

parametry

Zintegrowany program płukania i czyszczenia dyszy cappuccino

parametry

Zintegrowany program płukania i czyszczenia systemu mlecznego

parametry

Certyfikat higieniczny TUV

parametry

Wkłady filtrów CLARIS

CLARIS Smart / CLARIS Smart mini

Energy Save Mode (E.S.M.©)

parametry

Kremowa pianka

parametry

Przełącznik Zero-Energy Switch lub włącznik główny

parametry

Opcje ustawień i programowania

Programowane i ustawiane indywidualnie ilości wody na kawę

parametry

Programowane i ustawiane indywidualnie moce kawy (Stopni)

10

Programowanie temperatury zaparzania (Stopni)

3

Programowanie temperatury zaparzania (Stopni)

3 kroki

Programowanie godziny wyłączenia

parametry

Design i materiały

Wyświetlacz

Kolorowy dotykowy wyświetlacz 2,8"

Podświetlenie filiżanek w kolorze bursztynowym / białym

parametry

Zbiornik na kawę mieloną

parametry

W liczbach

Regulowana wysokość wylewki kawy

68 - 138 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino

68 - 138 mm

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

68 - 138 mm

Pojemność zbiornika na wodę

1,1 l

Pojemność pojemnika na ziarna kawy

125 g

Pojemnik na fusy (maksimum ilość porcji)

10

Długość kabla zasilającego

1,1 m

Napięcie / Moc znamionowa

230 V ~ / 1450W

Natężenie prądu

10 amp

Zużycie energii podczas czasu oczekiwania

0 wat

Waga

9,4 kg

Szerokość

27,1 cm

Wysokość

32,3 cm

Głębokość

44,5 cm